Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blondies to dělají líp

13. 2. 2013

 PDVD_328-743x495.pngBýt k ruce vysoce postavenému Blondiemu vyžaduje noblesu. Trpělivost. Pevné nervy. A... takové ty věci.
Být k k ruce Iasonovi znamená, že občas křičíte, občas vrníte a sem tam propadnete závislosti. A o těch jsem já něco věděl. Právě jsem se s mobilním telefonem u ucha krčil na ledničky a užíval si sklenice Holandského plnotučného, když se zničehonic otevřely dveře, ozvaly se dva tři rychlé kroky a na rameno mi dopadla velká ruka... Přiznávám, lekl jsem se tak, že mi telefon vypadl z ruky a s plastikovým cvaknutím mu upadl kryt.
"Katze," rozesmál se Iason. "Ty nemáš čisté svědomí."
Pomalu mě zezadu sevřel, čímž ze mně vymáčkl tiché ostudné heknutí.
"Já..."
"Ale jdi ty. Přestaň přece vyšilovat, jdu si jen pro trochu ledu."
V sebeobraně jsem zavřel oči. V souvislosti s ledem mi představivost předestřela hned několik věcí, a, ať jsem měl o Guyovi jakékoli mínění, upřímně jsem ho litoval. Zároveň mne kdesi v žaudku zatrnulo pomyšlením, co vím, a co bych měl Iasonovi okamžitě říct. Čistě pro jistotu. Nemohl jsem riskovat, že se Riki pokusí o nějakou hloupost. Víte, mám toho kluka doopravdy rád, ale znám ho. Pokud jde o Guye, bojím se, že je poněkud nevyzpytatelný. Klidně mi říkejte Pan Opatrný, ale věřte mi, on měl důvod neodjet. Není náhoda, že zaváhal a zapíchl to dole u jezera.
Ostýchavě jsem Iasona pohladil po předloktí a usilovně se pokoušel uvolnit. Marná snaha. V jistém směru mě má dávno přečteného.
Iasonova brada se mi jemně otřela o vlasy.
"Ehm," dostal jsem ze sebe roztřeseně, "právě jsem mluvil s Meg. Pozdravuje tě, a... "
"Katze, Katze, Katze," zamručel, "doopravdy si myslíš, že na tobě NEPOZNÁM, když je něco v nepořádku?"
Nu, k tomu se nejspíš nedalo nic dodat. Stejně bych nepřišel na nic rozumného. Byl jsem vystresovaný jako... No, jako někdo, kdo se pár hodin chtě nechtě díval, jak si Iason "hraje" s novou hračkou. V tomhle jsou Blondies vážně skvělý. Aby si vás ochočili, vlastně ani nemusí hnout prstem. Jejich charisma to zařídí za ně. Stačí se koukat. A to vám povídám, Iason se na chudáka Guye koukal způsobem, jakým se hladová kočka dívá do akvária plného závojnatek...
Zkoušet tomu pohledu čelit, to je skutečně jen pro silné povahy.
Raději jsem tu sklenici položil. Iason mi sevřel ramena, obrátil mě k sobě čelem a hlasem, který by z jeptišky dokázal udělat nymfomanku, řekl: "Tak povídej."
Dobře.
Asi nebudu tak silná povaha.
Jupiter s náma...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hm

(Marssella, 25. 2. 2013 17:57)

Protestuji proti takovému trápení kočiček! Chudák Katze, nemá to jednoduché... A protestuji i proti takovému trápení čtenářů! Chudáci my, takhle nás napínat a utínat to v nejlepším... ;-)

Re: hm

(Autor, 25. 2. 2013 21:29)

Je to tam, je to tam!:)
A copak Katze, ten něco vydrží - ale co chudák Riki? Toho zase čekají věci... *spoiler*