Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blondieská (ne)stvůra

27. 9. 2009

Obrazek Bylo to jako v jednom z těch potrhlých terranských westernů - prostě tam stáli a ostražitě se pozorovali. Úplně bez hnutí. A já, nervózní jako kočka v pokoji plném houpacích židlí, se s hraným klidem odpíral o zeď a čekal. Nebylo to příjemné čekání...
A pak, v okamžiku, kdy ticho začínalo těžknout a klesat ke kotníkům, Iason konečně promluvil.
Řekl: "Do hajzlu."
Ten zmetek Guy překvapeně zamrkal - zjevně to nebyl přípodotek, který by od kultivovaného, důstojného Blondieho v téhle chvíli čekal. Popravdě, věděl houby. Neměl ani tušení, čím vším si Iason Mink od onoho památného odpoledne na Dana Bahn stačil projít. Jak moc od té doby stačil zlidštět, pokud to tak mohu říct.
"Do hajzlu," opakoval tichounce Guy. Jeho spodní ret se začínal podezřele klepat, ale jeho oči byly děsivě odevzdaný. A tohle, lidičky, tohle mě vyděsilo nejvíc. On TUŠIL, co Iason nejspíš udělá a na co má svatý právo. Tušil to, a byl na to připravený. V ten okamžik mi Guy připomínal vyžilý, majitelem odstrčený Alfa-pets, které už nečeká nic hezkýho a oni to vědí. Totální rezignace, ze který se vám chce zvracet, nebo bezmocně řvát... Jupiter mi pomoz - skoro jsem ho litoval.
"Jestli tě můžu o něco poprosit," zašeptat potom, "udělej to rychle."
Iason polkl. Z jeho výrazu se sice nedalo nic vyčíst, ale bylo nad slunce jasnější, že se mu hlavou honí to samé, co mně. Uplynula další minuta nehezkýho ticha.
Potom se Iason Mink, dvoumetrová plavovlasá příšera s nejmrazivějším pohledem na světě, zhluboka nadechl. A naprosto klidným hlasem řekl:
"Sedni si, Guyi. Myslím, že mi dlužíš... vysvětlení."
Guy vytřeštil oči, ale myslím, že čelist v tu chvíli spadla nám oběma. A mě ještě víc, když Iason Mink dodal:
"Kočičáku? Otevři tu láhev."

                                           ***

O devět set kilometrů dál, na jistém kopci, na vyhlídce jisté rozhledny, pohlédl jistý biochemik jisté xenobioložce znepokojeně do očí.
"Meg?" zašeptal. "Ty brečíš?"
Doktorka Corriganová stiskla rty a zavrtěla hlavou. Neřekla nic.
Protože některé myšlenkové pochody zkrátka nevysvětlíte...

                                      Pokračování příště...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

O_O

(akyra, 2. 10. 2009 1:32)

tak jestli jsem čekala všechno tak tohlene:DD kéž by já uměla takhle psát!

plnotučné mlíčko

(gleti, 1. 10. 2009 8:57)

ach jo, vy potvory, co máme dělat my, které při pohledu na další váhový přírůstek znechuceně otvírají ledničku a dopují se nízkokalorickým jogurtovým fujtajblem. (odpusť všechny cudné děvy, ale serou mě reklamy na °dobrou mámu°, protože to není jogurt, ale želatina se škrobem).

Iasone, ty nádherná dvoumetrová příšero, vím, že Guy na Dana Bahn po...., co mohl, ale odpouštět je božské a ty vypadáš jak ztělesnění boha.

:o)

(Ada, 30. 9. 2009 15:55)

Nechám. Jsem mrcha a nebojím se to použít.:o))
Takže BIO mlíčko, to se podívejme... ;o) Jinak se domnívám, že v názoru na odstředěné jakožemléko se s Kočičákem ouplně shodujete. A se mnou též.
A vůbec - koukej komentovat.:o) Vždycky jsem fascinována, když zjistím, že byl ten který článek sice dvousetšestkrát otevřen a přečten, ale dvakrát okomentován.:o)

Mulder bude v průšvihu?

(Jey.R, 28. 9. 2009 21:09)

Fakt jo? No jupíí. Splní se mi tajné přání. Ještě jupíí. A doufám, že necháš Danu dívat :).

Holandské plnotučné říkáš? No, já raději Bio - to je taky plnotučné. Absolutně nesnáším odstředěná a odtučněná mlíka. Dost by mě zajímal Kočičákův názor na tyhle fujtably (se teda omlouvám všem, kterým to chutná, ale má averze je příliš silná).

Neboj, já jen tak nezmizím. Mně se tady totiž moc líbí. Jen se může za čas zase na čas stát, že mě zase popadne nekomentarus urputnus (ukrutná to nemoc), ale pokusím se chodit na terapie k Chocholouškovi a léčit se ;).

Tak lékořice říkáš, hmm .... Píšu si, píšu si :)

:o)

(Ada, 28. 9. 2009 18:54)

Marssello, já ti mám čím dál větší dojem, že jsem to přirovnání kdysi dávno kdesi četla, ale jistá si nejsem...:o))

Jey.R? Jey.R!!! Jupí, bála jsem se, že jsem o tebe přišla. Ale rozumím, taky mívám obdobím kdy se schovávám a nepípám.:o) Mno, ohledně Atentátníka Guye mohu slíbit jen to, že mechtle nebudou. To by se mohlo zvrhnout v totální non-con... a to neumím. Tedy, možná, kdybych se opila. ("Katze, co je v té flašce?":o)) Ale ne, to nejde. *ovívá se zvrhlou mangou* Ovšem těžko říct, co by je napadlo po mlíce. Takové holandské pnotučné...:o)
Jo, jsem úplatná pouze částečně a za určitých okolností. Miluju lékořici.:o) Na Muldera cosi tajně chystám a už teď mohu slíbit, že dekl kosmického hajzlíku značky NASA je proti tomu čajíček.:o) Neboj, přežije to. Protože jak jest znalcům Prevítích charakterů známo - on a Freddie Mercury jsou nesmrtelní.:o)

:-)

(Marssella, 28. 9. 2009 16:21)

"Nervózní jako kočka v pokoji plném houpacích židlí" - :-))) Hehe, fakt dobrý...

Čelist asi poklesla více lidem a milý Katze není jediný, kdo trochu nepobírá, jsem zvědavá, co z toho bude;-)

Nepodceňovat Lemury

(Jey.R, 27. 9. 2009 22:55)

Nejdříve veliká omluva, že poslední dobou jen čtu, ale nekomentuji. Adi, promiň. Občas mám takové období, kdy nejsem schopná rozumného komentáře. Tak Ti to zkusím teď vynahradit.

Musím přiznat, že jen máloco mě dokáže překvapit, většinou jsem schopná odhadnout, kam že se to příběh bude dále odvíjet. Pak jsem padla na geniální proužkovanou a drobet jsem si opravila názor. No a po dnešku už ho měním definitivně. Milá proužkovaná geniální autorko, fakt Iason z Guye nenadělá materiál pro drzou Jordan, ale namísto toho si spolu dají do trumpety? Fakt? Tak tohle by mě vážně nenapadlo. Doufám, že se spolu neztřískají a že spolu nebudou mít techtle a eventuelně snad i mechtle. Že by se nám ze skorotrojky stala skoročtyřka? No hrůza, jakým směrem se ubírají moje myšlénky, vidíš, Lemure, k čemu jsi mě to donutila:) Tedááá jestlivá jim Kočičák neotevře lahev mlíka :), pak by se to mohlo ubírat úplně jiným směrem.

A ještě jeden zvídavý dotaz: Je Lemur uplatný? Měla bych totiž jedno velké přání: nemohlo by náhodou spadnou Mulderovi něco na hlavu (co třeba meteorit, záchodové prkénko z vesmírné stanice, naštvaný Blondie - prostě něco hodně velkého a těžkého) a pokud možno tak, aby to chudák Dana viděla (teda a samozřejmě tak, aby to ten paranormální nadšenec přežil). Je mi té nešťastné holky fakt líto. Mulder v jednom kuse zažívá nějaké to setkání třetího druhu a chudák naše sympatická agentka je nezvěstná, v bezvědomí, apod. a nevidí a nezažije nikdy nic. Teď to sice vypadá poměrně nadějně, jen jestli se jí ten bídný setapouch a sobý hnusec zase nepokusí nakecet něco ve smyslu, že vysoký charismatický blonďák je jen výplod jejího přetaženého mozku.

Už teď jsem napnutá jako kšandy jak že to bude dál. Tak prosím piš, co Ti síly stačí, vždycky mi zlepšíš den.