Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zloděj smetany

15. 10. 2009

ObrazekVíte, všechno je otázkou načasování. Nejsem takový blázen, abych do té kuchyně prostě mírnix týrnix vešel, víme? Nejsem sebevrah. Proto si tady takhle stoupnu a zapálím si cigárko. Dám si na čas. A potom, až budu mít pocit, že rozhovor uvnitř dospěl k nějakýmu konsenzu, nasadím nejroztomilejší výraz, strčím hlavu do dveří a řeknu: "Nó?"
Ale dřív ne! Dřív určitě ne.

"Ten mrňavej mizera nemá špetku dobrého vychování! Já bych ho... "
"Nebudeš ho bít, že ne?"
Zlatá Meg. Myslím, že jí dlužím přinejmenším hodinu drbání na zádech za to, jak kvůli mně strká hlavu do oprátky.
"Nebudu ho bít - copak je to MŮJ asistent? Ať si ho seřeže Iason."
Uch. Horší varianta. Mnohem horší. Pádnou ruku Iasona Minka jsem sice poznal jenom jednou, ale...
"Nebuďte na něj tolik přísní."
"Meg, mně by snad ani nevadilo, že pojídá kočičí křupky a vypije všechno mléko v dosahu jedné míle. Nevadilo mi ani to, že snědl tuňáka, kterého Nemesis chystala na gril... ani že ho zdlábnul syrového."
Chí. A to jsem si myslel, že se nikdo nedívá... neradno ty blonďaté prevíty podceňovat, jak vidím.
"Co mě ale fakticky deptá je to, že klidně KRADE NA NÁVŠTĚVĚ! JE TOHLE VŮBEC MOŽNÝ?"
"Raoule... "
"Ne, tím to končí, Meg. Musíme s tou jeho závislostí na laktóze něco dělat, než ho přivede do maléru. Kde sakra je? KÁÁÁTZÉÉÉ!"
Ung. Jsem malá hodná líbezná kočička, kterou by nikdy v životě nenapadlo něco ukrást. Že mi věříte, že ano? No tak dobrá, jsem prolhanej vyčuranej prevít, ale nemůžu za to. Závislost na smetaně je silnější než já. Ale tyhle dveře otevřít musím...
"Nekřič na něj. Určitě tě chudáček slyší, ale bojí se přijít."
Hlavička...
"Má taky sakra důvod. Mizera. Meg, přestaň na mě koukat tímhle způsobem!"
"Jakým způsobem?"
"Škemracím. Citově vyděračským. Ujišťuji tě, že na Blondies tohle vůbec, ale vůbec... No tak dobře. Slibuju, že ho nezaškrtím, stačí?"
Hmmm... to už zní líp. Že bych...?
"Možná jen trochu přidusím."
Aha.
"Soustřeďme se na praktičtější věci. Pro začátek bych odstavila tu omáčku, než slanina úplně zuhelnatí."
"Máš pravdu. Neříkej mi, že by se tu nenašlo náhradní řešení... Fakticky vypil VŠECHNO mléko?"
"Ehm. Sere medvěd v lese?"
"Zbytečná otázka, že jo?"
"To si piš. Koukni, co je támhleto? Ten velký karton?"
"To ne. To jsou jen miniaturní jednoporcová mlíčka do kafe, přece nechceš... "
"JÁ ne, Meg. Já ne."
Ahá, významná odmlka! To by mohlo hrát v můj prospěch. Zdálo se mi to, nebo se uvnitř někdo zasmál? Že by, že by? Tak jo, úsměv. Pěkně pomaličku stisknout kliku... a pak:
"Nó?"
Vida. Situace není růžová, ale ukazuje se být přehlednější, než jsem čekal. Raoul stojí u sporáku. Usmívá se. Ne moc hezky, ale úsměv to je. V ruce drží něco velkého, placatého, modrého, zabaleného v šustivém celofánu...
"Pojď blíž, kocourku," zaševelí tím nejvyčuranějším Blondieským tónem. Pomalu roztrhne obal. (Meg pro jistotu kouká jinam, ale její ramena sebou podezřele cukají. A pláčem to nebude.) Raoul mi tu podivnou placatou věc podá. Jsou to kulaté vaničky, takové ty srandovní pospojované plastikové blistry, kterých je v balení asi tak pětaosmdesát. Trochu to v nich žbluňká. Na aluminiovém krytu každého z nich se k mému překvapení skví logo jedné z mých nejoblíbenějších mlékáren...
"Prosím," usměje se Raoul ještě víc. "Můžeš začít rozbalovat. Ber to jako obecně prospěšné práce... "
"Jo tak, vy chcete pomoct s večeří... Proč to neřeknete hned?"
"Nedráždi hada bosou nohou," zamručí Raoul a zlehka, víceméně něžně mi jednu ubalí. "O rabování šéfových zásob si ještě promluvíme."
Nemůžu se zbavit dojmu, že jsem právě unikl něčemu moc ošklivému. Ale jak říkám - umím v tom chodit. Všechno záleží na tom správném načasování...

                                                Pokračování příště...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:o)

(Ada, 20. 10. 2009 14:49)

Jey.R... nevyvázl.:o) A v jistém směru máš pravdu. *mírně, ale opravdu jen mírně krvelačný lemur*
Děkujík za další rakytníkový tip, hnedle jsem ho práskla taky Břečťanové. Vtip je ale v tom, že tady u nás roste ten druh s úplně mrňavýma kuličkama, ten co se sklízí skutečně k.....sky. A jet si znovu do Břečťanového houští natrhat ten velkoplodý už nebudu mít čas. Takže se obrním trpělivostí, navleču polární výbavu a jdu na to... uch. myslím, že výsledek bude stát za tu námahu. Rakytníkové sušenky jsem neměla, ale taky by nemusely být špatné. Momentálně ujíždím na kysele navinulých věcech. Rybíz v čokoládě, Karkade, a tak různě. A ne, nečekám malého lemurka, tím to není.:o)

Kleio, taky znám a zcela chápu.

Dani, to je ono - psychickej teror na něj, na prevíta.:o))

Marssello a Wees, já vím, že ne.:o) Otevřeně též přiznávám, že já prasácky vynechávám jak slaninu, tak šunku. Ovšem jakožto lakto-ovo-rybán zcela souhlasím: na tuňáka na gril se nesahá. Asi bych kočičáka pokousala.:o)

Efko... já bych ho chtěla celého. Pro mně by byl coby mazel naprosto ideální - tedy, za předpokladu, že by si svou závislost financoval sám. :o))

:DDD

(akyra, 18. 10. 2009 19:40)

honem sem s dalším dílkem* lituje katzeho*

Tak mám ten

(Jey.R, 17. 10. 2009 17:34)

dojem, že z toho Kočičák vyklouzl nějako moc lehce. I když tedy prohlášení "Nebudu ho bít - copak je to MŮJ asistent? Ať si ho seřeže Iason."
je famozní a Raoul je chytrá hlavička.

Dolovat smetanu z těch směšně malých vaniček je sice trest (na můj vkus tedy moc malý *tváří se jako mírumilovný, nekrvelačný orangutan*), ale obávám se, že nejen pro Katzeho. Měli by mu přiřadit statného dohlížitele, neb výsledek rovnice Katze + jakékoli mléko, smetana obzvláště = .... Myslím, že i těm matematikou neobdařeným jedincům netřeba napovídat :).

P.S. Jinak, Lemure, co se rakytníku týče, tak je nejlepší naložený do medu a posléze v zimě vpravovaný do čaje. Ještě jsem od někoho slyšela o rakytníkových sušenkách a ty by taky nemusely být k zahození ;).

kočičky

(Kleio, 17. 10. 2009 13:59)

"...vypije všechno mléko v dosahu jedné míle..." Co mi to jen... jo, Kočku! XD

no teda

(Daniela, 16. 10. 2009 17:59)

způsobit Katzemu takovou bolest , loupat mlíčka a nesmět ochutnat , horší trest si pro něj vymyslet nemohl , příšera blonďatá jedna ...

pro Wee-wees:

(Marssella, 16. 10. 2009 16:49)

Tak jim to ani neřikej. Představ si chudáka Katzeho, až vyloupe všechna ta mlíčka a pak zjistí, že to vlastně ani nebylo potřeba;-)

A to jim ještě nikdo neřekl...

(Wee-wees, 16. 10. 2009 15:49)

... že do pravých špaget carbonara smetana vůbec nepatří. :o))))

Ale teda ukrást mi někdo tuňáka na gril, tak jsem nebezpečná! :o)

hehehe

(Marssella, 16. 10. 2009 14:35)

příjemnou zábavu, Katze... :-D

Slint.

(Efka, 16. 10. 2009 13:48)

Dneska to vidím na tričko s Katzem :-) Je to mazlík...