Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dokonalý nástroj

iason2012.pngAle to víte, že jsem si všiml. Zaregistroval jsem Katzeho ošemetný, až příliš vyrovnaný pohled prakticky v okamžiku, kdy s Guyem vystoupili z vozu a vydali se ke dveřím. Věděl jsem, co znamená. Natolik už jsem ho znal.
Obvykle ten nejledovější výraz nasazoval v okamžicích, kdy se někde, zatím neviditelně, klubal na svět obrovský malér. A slovo "malér", jak jistě tušíte, nepatří k mým oblíbeným...

Teď byl ale čas na zcela jinou hru. Na tu, na kterou se Guy zjevně netěšil. Vzhledem k tomu, co si pamatoval, jsem se mu rozhodně nedivil. A líbilo se mi to.

 (Už jsem se zmínil, že jsou Blondies škodolibí? Ne? Tak teď už to víte.)

"Tak. Jaká byla cesta?"
Katze se zazubil jako králíček stižený pozemským tetanem. Guy byl velice potichu. Stál tam jako oukropeček a zíral do země, zatímco Katze tahal ze zadního sedadla obří pouzdro s čímsi neidentifikovatelným.
"Báječná. Uh. Přivezl jsem ti dárek."
"To...  vidím," řekl jsem tiše. Teď byla ta správná chvíle navázat s Guyem oční kontakt. Ta narážka byla prostě dokonalá. Blondie by ji nevymyslel lépe. Dokonce i nezasvěcený by v tu chvíli pocítil, jak se najednou ochladilo. Guy se odvážil zvednou oči na dvě vteřiny. To, co jsem uviděl, mě vysloveně potěšilo.

Respekt.

Ještě ne úplný, koneckonců stále ještě nebyl ochočený, ale očividně už věděl, nakolik má smysl házet ramena. Obviňte mě z krutosti, ale byl na něj vážně pěkný pohled. Stál tam tak... Pokorně. Odevzdaně. Nejsem naivní, bylo nasnadě, že za to hodně může únava, posledních pár dní (týdnů?) toho díky traceru moc nenaspal. Ale měli jsme ho. Byl zahnaný do kouta. A věděl to.

Meg ani Raoulovi by se to rozhodně nelíbilo, ale na chvilku jsem si skoro přál, aby tu Riki byl. Aby Guye viděl na kolenou. Mimořádně ošklivá myšlenka, dokonce i na Blondieho, já vím.

Jenže... některé vzpomínky zkrátka nevymažete. A stejně jako v Londýně, i teď bych toho zatraceného prevíta neradši rozškubnul vejpůl. Vzhledem k okolnostem jsem upřímně doufal, že stejně jako v Londýně tomu pochopitelnému nutkání odolám.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jupí:-)

(Marssella, 8. 2. 2012 0:36)

Jsem také stále zde a těším se na další pokračování...

Jupííí, já se tak těšíííím

(efka, 2. 2. 2012 20:28)

na další pokračování :-) A taky mám chuť se proklikat až na úplný začátek do hnusné zahrádky...

Díky za nový díl

(Michangela, 29. 1. 2012 16:40)

Moc se mi líbí toto dílko jako celek a jsem moc ráda, že se mé hlídání aktualizací vyplatilo.

*blb*

(Kleio, 29. 1. 2012 14:24)

Ehm... ten článek klame tělem. Tedy, vlastně klame datem. Já včera mrkla, viděla 16. 11. a vůbec se nevzrušovala. Dneska mi přišlo divné, že k tomu přibývají komentáře. A teprve teď mě napadlo, co se stane, když to rozkliknu! :D
A Guy má můj obdiv, celý dvě vteřiny, to je podle mě známka čehosi, jako je pevný charakter (i pevný může být křivý, ale to je jiná věc...). :)

:)

(larkinh, 28. 1. 2012 18:57)

Hurá, další kapitola... pořád sem chodím každý týden nakouknout, jestli ještě neumřeli, a teď mám důkaz, že pořád žijou... a doufám, že budou žít ještě hodně dlouho a budou si pořád psát deníčky :) bude mít svůj deníček i Guy?

Re: :)

(Dálniční podpora, 29. 1. 2012 13:32)

Ještě jednou, díky, díky - je krásné, že Dálnice nepřišla o své čtenáře a čekání na nové kapitoly bude patřičně odměněno.:)
Tyto stránky brzy projdou mírný upgradem - minimálně odsud zmizí ty protivné reklamy - a pokusíme se Dálnici učinit průjezdnější. Apropó, archiv. V současné době je to proklikávání bohužel nutné - omlouvajík - ale pokud se čte po jednotlivých "deníčkových" rubrikách (což může být pravda kapku matoucí), jde to rychleji. Snad se v upgradované verzi ten archiv bude dát vyřešit trochu přehledněji.
K druhému dotazu: ano. Guy už svůj deník má.:) Viz Menu, poslední položka.:)

Už jsem...

(Snovačka, 28. 1. 2012 16:07)

... ani nedoufala, že se místní dálniční provoz opět obnoví. Ne, kecám - doufala jsem. Upřímně a silně jsem doufala a Master se nad mými nadějemi slitoval. A i teď sobecky doufám, že zdaleka nebude jediný :).

Re: Už jsem...

(Milenci Amoiští, 29. 1. 2012 13:25)

děkují za neutuchající podporu a vzkazují, že Master má věrné fanoušky moc rád. A nechceme spoilerovat, ale budou se tu dít věci... :)

Ještě dotaz...

(larkinh, 28. 1. 2012 18:59)

... chtěla jsem si zase všechno přečíst od začátku, ale ... no ... jsem líná a nechce se mi proklikávat měsíc po měsíci až do roku 2007... není nějaká možnost mít archiv zobrazení za celý rok? aby to hledání bylo rychlejší...