Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klikař

9. 10. 2008

ObrazekJestli si něčeho doopravdy cením, pak je to tiché, velice nenápadné spojenectví s Katzem...ta nepatrná, ale o to spolehlivější telepatická linka, která se mezi námi za ta léta vytvořila. Upřímně, bez něj bych tu situaci pravděpodobně neustál.
Katze byl perfektní.
Jakmile mu přišla Megiina zpráva s aktivačním kódem Guyova traceru, stačil mu jeden jediný pohled, aby dokonale pochopil, co se děje. Usmál se na mě. A jediným stisknutím ho aktivoval. Nepotřeboval žádné vysvětlování, okamžitě mu došlo, že tahle novinka není pro Rikiho uši. Nedokázal jsem si ani představit, co by s ním informace o Guyově přítomnosti na Základně udělala. Hlavou mi běžely vzpomínky na všechny ty noční můry, ze kterých jsem ho budíval. Na slzy a pevně zatnuté zuby, když se mu zdálo o Dana Bahn. Už jen tohle mě dokázalo rozzuřit tak, že bych byl schopný rozškubat Guye na takhle malinkatý kousíčky.
"V Nevadě je teď krásně," mroukl Katze rozespale. "Meg vás všechny pozdravuje," dodal a strčil telefon do kapsy. Dokonalý herecký výkon.
Nejradši bych ho políbil.
"Meg?" ozval se mi těsně u ucha Riki, "Hele, nemluvil jsi s ní, než jsem vyjeli?"
"Zapomněla nás pozdravovat," zavrtěl jsem s úsměvem hlavou. "Vždyť víš, jaký je cvok. Ach jo, chybí mi. Doufám, že z šéfa tu dovolenou nakonec přece jen nějak vyrazí a přijede."
"To by bylo fajn," řekl Riki. "Stejně na tebe někdo musí dohlídnout," rýpl mě do žeber, "aby ses šetřil a nedělal pitomosti."
Steelrose se nevěřícně ohlédla a vyprskla smíchy.
"Je drzej," pronesl Katze a konverzačním tónem dodal: "Měl bys mu občas nařezat."
"Ještě pár takových přípodotků," řekl jsem já, "a dostanete na prdel oba. Ne, že byste si to nezasloužili."
Katze se okamžitě přitulil a zapředl, zatímco Riki mi vsunul dlaň pod tričko.
"Bohové, co jsem komu udělal?" zasténal jsem a políbil oba lísající se hajzlíky do vlasů.
"U Palpatinových zapraných trenek," povzdechl si tiše Steelrosin bratr. "Koukám, že na tom ještě zdaleka nejsem nejhůř. Tohle dělají často?"
"Ptáš se, jestli pokoušejí mou trpělivost? To je jejich hlavní životní náplň - zkoušet, co takový Blondie vydrží. Naštěstí je miluju a krom toho...po pár desítkách let, kdy posloucháš jen: Ano, pane Minku, samozřejmě, pane Minku, je trocha té drzosti vyloženě  osvěžující," zasmál jsem se.
"Ano," řekl Velký šéf, "asi vím, jak to myslíš."
"Mimochodem - vím, že na vyprávění bude ještě dost času, ale z čistě fanouškovského hlediska by mě zajímalo...co přesně se stalo tenkrát na Endoru?" zeptal se zvědavě Katze.
Steelrose se tiše uchechtla a George, uvelebený u okna vzadu, zpozorněl.
"Předem podotýkám, že na Návrat Jediho, jak ho znáte, můžete klidně zapomenout...," řekl pobaveně. "Ale je to báječná historka. To se fakt potrháte smíchy..."
"George to uslyší postotřicáté," vzdychla Steelrose, "A já byla přímo u toho, takže to, pánové raději nechte na večer. Už tam budeme a tohle je navíc ten typ vyprávění, u kterého je lepší se ožrat."
"Souhlasím," zasmál se Velký šéf.

Motor džípu temně burácel, venku se začínal spouštět pořádný liják a cesta mezi lesy byla pořád rozblácenější a horší, ale drápali jsme se dál a hlavně pořád výš...Tak vysoko, až se mi zdálo, že musíme vyjíždět nejmíň na Everest. V autě se maličko setmělo, neskutečně unavený Riki, opřený o moje rameno, zavřel oči a Katze mi do dlaně vsunul svůj telefon. Na displeji zářila šedá mapka s mrňavou oranžovou tečkou uprostřed. Tečka se nehýbala, což bylo z jistého důvodu velmi uklidňující.
Hm...
Pořád Nevada.
Ten kluk je ale vážně klikař.

                                          Pokračování příště...


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Chí...

(Ada, 13. 10. 2008 15:42)

Wees, já vím, že jsem zlobivý lemur...A trochu se bojím, aby mě za líčení, cože se na tom Endoru tenkrát odehrálo nějaký fanoušek nezabil.:o)
Ewoci? Ehm...co na to říct. Nevím, co jsem na ně říkala jako dítě, ale teď ve mě vzbuzují stejné pocity jako Jů a Hele.:o))

Kleio - až TAK?:o)))

Lištičko, však já taky...:o)) Stupid Guy? No, nevím, ale zvážím to.;o)

Samozřejmě...

(Wee-wees, 12. 10. 2008 20:35)

...že jsem nevzdala čekání na další kapitolu, i když se to téměř vyrovnalo čekání na godota :o)) (i když já mám co mluvit, co, se svýma intervalama :o)).
A děsně se těším, až se dozvíme, co se to sakryš stalo na tom Endoru! :o))

Btw. taky se vám vždycky tak líbili ti endorští medvídci? :o)

To, že nejím, neznamená,

(Kleio, 10. 10. 2008 14:45)

...že nemám jak umřít!
*po zemi rotujík*
Palpatinovy trenky se zapisují do hlodníku. XD

*pobehuje a teší sa ako líšča*

(Kitsune, 9. 10. 2008 22:29)

Ja tých "lísajúcich sa hajzlíkov" zbožňujem!!! Samozrejme, že nemôžem vynechať ani jedného blondieskeho "norka" (snáď je to tak správne napísané) XD
Adi, len mi nepovedz, že zanedlho sa rubriky rozšíria o ďalšiu položku "Stupid Guy".
Som rada, že náš Lemur už je opäť na nohách, teda vlastne labkách :) Hezkéééééé