Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ten kousek prostoru mezi námi

3. 2. 2010

Obrazek"Dobrá," řekl jsem. "Kde jsi teď?"
"Kde bys myslel?" zavrčel na druhé straně Guy, ale bylo dobře slyšet, jak moc je otřesený.
"Na letišti. Přesně jak jsi mi nařídil..."
"Výborně. Hodný kluk. Víš, co máš dělat dál?"
"A... ano," zašeptal.

"Hmmm.... začínáš se mi líbit."
"Na to seru."
Stačí tak málo a jsme zase ve stoce. Vzdychl jsem a zašátral pod polštářem. Jeho tracer - který jen tak mimochodem nebyl pouze tracerem - se pořád nacházel tam, kam ho Katze schoval. Stačilo jedno jediné krátké stisknutí. Na druhé straně se ozval žalostný, nepopsatelný zvuk. Slyšel jsem jeho prudké, šokované oddechování, ale to mi rozhodně nestačilo.
"ČEKÁM, Guyi."
"P... promiň. Omlouvám se."
"Zvláštní. Riki tohle pochopil mnohem dřív, než ty."
Na druhé straně ticho. Roztřesené dýchání.
"Měl jsi mě zabít, když jsi měl příležitost," řekl trpce. Mého žaludku se dotklo cosi studeného. Najednou jsem nevěděl, co na to říct. Ten starý Iason by nepochybně pronesl další krutost, ujistil by ho, že tím by přišel o všechnu zábavu - nebo jiný ohavný přípodotek na ten způsob, ale já to říct nedokázal. To, co mě - nás oba - čekalo, nemělo být samo o sobě nic hezkého.Týrat ho předem mi připadalo velmi... nehezké, to je to slovo. Neblondieské. Zajímavá myšlenka, vzhledem k tomu, jak dlouho jsem se v duchu zaměstnával úvahou, že pomsta chutná nejlépe zastudena.Guy nevěděl, co ho čeká.
Riki taky ne, a to mi vadilo víc. Mnohem víc. Vysvětlit mu důležitost kroku, který udělám, bude zatraceně těžké. Ale udělat to musím, jinak se sebere a uteče a to bych - navzdory veškerému házení ramen a předstírání, kolik svobody jsem u ochoten dopřát - doopravdy nepřežil.
"Guyi?" oslovil jsem zoufalého, vzlykajícího tvora na druhé straně.
"Chm?"
"Seber se. Navzdory tomu, co si o mě myslíš, ti nehodlám utrhnout hlavu, jakmile tě uvidím. POKUD se budeš chovat slušně a uděláš přesně to, co ti řeknu. Rozumíme si?"
"....."
"Dýchej."
Snaživě se nadechl. Slyšet, jak se horko těžko snaží uklidnit, bylo svým způsobem děsivé.
"Hodný pet. Moc hodný. Překontroluj si všechny doklady. Pozítří tě Katze vyzvedne v Praze."
"D...dobře."
Položil.
A já - velký drsný Blondie, který se nikdy nesměje a city neplýtvá - se na posteli stočil do klubíčka a potichu, velice potichu zasténal. Tahle nová, technicky vzato ukradená existence byla v mnoha směrech nádherná - ale vlastně přinášela jen jedinou jistotu.
Bude hůř. A bez černého humoru tohle rozhodně nepřežijeme...

                                                 Pokračování příště...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mruf

(Kleio, 11. 2. 2010 17:01)

Myslím. *zákeřný úšklebek*

...XD

(Lemur, 10. 2. 2010 12:20)

Myslíííš? XD

Danielo, IASON ve Špindlu? Proboha, nestraš! (Vidím ho, kterak elegantně sjíždí svah a za ním sprintuje doktorka Corriganová a řve: "OKAMŽITĚ TY LYŽE SUNDEJ!!!")

jen počkej, lemure

(Kleio, 10. 2. 2010 10:19)

Šak ať uděláš cokoliv, mám schopnost ti to oplatit. ;)

Lemure pls

(Daniela, 9. 2. 2010 12:20)

a moc prosím za sebe , nemohli by pak třeba taky navštívit Krkonoše? To by byla nádhera , takovej snímeček s Rikim a Iasonem na Sněžce ,nebo na Černé hoře , ve Špindlu :D ,paráda ne ? Co říkáš ? Tam ještě nebyli ... :)))

...:o)

(Lemur, 9. 2. 2010 9:02)

Efko - Jo jo, za chvíli. Jen co dokončím přípravu na tu zas...tracenou výstavku.:) Ale děkuju, že komentujete, vracíte mi motivaci, arigató. Nechala bych ho přistát v Brně, ale... když já to tam absolutně neznám. Ke své ostudě musím přiznat, že jsem tam v životě nebyla, a to jsem jezdívala hrát všude možně. Budu to muset napravit. Kdo ví, třeba ho potkáš, až to budeš neméně čekat.XD

Beo, nevím přesně, ale určitě je budete moci potkat někde kolem staromáku a pod. Přinejmenším ONI tam potkají někoho, koho znáš.XD (Ale za tohle mě Medvěd Polární fakt zabije... XD)

Kleio - ano, souhlasím. Jen se mi to v poslední době nějak vymyká z ruky. (Promiň, Stephene Langu. promiň, promiň, promiň.:D)

Michangelo, jsem ráda, že Dálnice i navzdory nedostatku času a s tím spojení improvizaci stále ještě funguje. Zaplaťpánbůh za nové (i stávající) fanoušky. :) Pokusím se napjaté očekávání nezklamat.

marssello, možná na konci týdne, a všude možně. :)

Lemure, ty surovče jeden,

(Efka, 8. 2. 2010 19:47)

koukej nám prozradit, co má ten Iason za lubem...
A já teda taky hlasuju pro to, aby přistál v Brně :-) (och, vidět Katzeho...)

V Praze?

(Bea, 6. 2. 2010 0:26)

JO!!!! JO!!!
Kdy? Na kterým terminálu? Já si tedy o autogram řeknu! Co bych to byla za fanynku, kdybych si nechala ujít takovou příležitost?:o)

A marssello, proč v Praze? To je jednoduché.:o) Protože do Brna to mám daleko! ;-)

nadpis

(Kleio, 4. 2. 2010 20:16)

Není nad to týrat záporáka tím, že mu pomsta a zlo nepřinášejí pražádnou radost. A víš co? Já to Iasonovi přeju. Když si tak rád zahrává s elektřinou, jednou musí dostat ránu. :D

Dýchej...

(Michangela, 4. 2. 2010 0:23)

áááá nádech, výdech...
Tak jsem dočetla úplně všechno co předcházelo a konstatuji, že netuším co bude následovat. Jsem napjatá, natěšená ...a to jsem si myslela, že jsem z pubertálních nálad vyrostla... No snažím se být i ostražitá. (nerada bych odněkud nebo někam spadla, či si jinak ublížila, jak zde, pochopitelně podle přečtených komentářů, hrozí) A dík za užitečné rady. Dýchám.

;-)

(marssella, 3. 2. 2010 21:04)

V Praze??? Kdy, kde??? No tak, Lemure!!! Jen je nenápadně okoukneme... Nebudeme chtít autogram ani nic podobného (no to možná jo... máte někdo takový ty fixky na tělo???)
Jinak tady v Brně je taky letiště, uvažuj o tom, ano???